Firma Wienerberger w Polsce rozpoczęła działalność w 1995 roku. Pierwsza inwestycja to całkowicie zmodernizowana cegielnia w Lęborku, w której rozpoczęto produkcję pustaków poryzowanych Porotherm.
Kolejne zakłady produkcyjne zostały uruchomione w Zielonce k/Warszawy, Honoratce k/Konina, Częstochowie, Lajsach oraz w Dobrem (największa i najbardziej nowoczesna wytwórnia pustaków ceramicznych w Europie). W kwietniu 2002 roku firma rozpoczęła również produkcję cegieł elewacyjnych Terca w Toruniu, najnowocześniejszej fabryce w Europie Środkowo-Wschodniej oraz w cegielni w Jankowej Żagańskiej. W sierpniu 2003 roku w Honoratce rozpoczął działalność zakład produkujący belki stopowe i nadprożowe Porotherm.

Rőben – rodzinne przedsiębiorstwo z 150 letnią tradycją. Dzisiaj istnieje 14 zakładów w Europie i Ameryce w których produkuje się ponad 1500 różnych produktów. Rőben Ceramika Budowlana Sp. z o.o. -największy producent cegieł klinkierowych i dachówek ceramicznych w Polsce zaczął działalność w 1994 roku. Siedziba firmy Rőben Ceramika Budowlana znajduje się w Środzie Śląskiej (30 km od Wrocławia). Aby uruchomić produkcję dachówek, firma wybudowała nową halę, w którą wbudowano nowoczesną linię technologiczną. Zdolności produkcyjne zakładu dachówczarni wynoszą 38 mln sztuk., co stanowi 50 % pokryć ceramicznych w kraju. Wyroby ze Środy Śląskiej od lat posiadają dobrą markę na rynku polskim i cieszą się dużym uznaniem wśród klientów. Cechują się bogatą stylistyką, naturalnością surowców, funkcjonalnością, a przede wszystkim wysoką jakością. Do produkcji dachówek ceramicznych i cegieł klinkierowych wykorzystywane są najszlachetniejsze pokłady gliny. Firma oferuje Państwu wysokiej jakości cegły i dachówki ceramiczne, wyjątkową ceramikę posadzkową do wnętrz i na tarasy, płytki klinkierowe do zakładów przemysłowych, cegły klinkierowe drogowe na podjazdy, ścieżki w ogrodach. W 2000 roku, jako nieliczna w branży, firma wdrożyła system norm ISO 9001 i ISO 14001.