Firma Brass to największy producent i dostawca dachówek cementowych oraz akcesorii dachowych w Polsce. Na rynku polskim firma istnieje od 1993 roku. Firma posiada swoje magazyny w Poznaniu, Opolu, Pile, Rzeszowie, Gdańsku, Płońsku gdzie zainstalowana jest najnowocześniejsza linia do produkcji dachówek cementowych Europie. Wysoki poziom obsługi klienta zapewnia ponad 200 specjalistycznych firm handlowych.

Produkty firmy Brass SA najbardziej cenionym materiałem pokryciowym w kraju. Obejmują 6 modeli w 14 kolorach, oferując do wyboru 33 warianty aranżacji dachu. Dzięki najnowocześniejszym rozwiązaniom architektonicznym znajduje zastosowanie w budownictwie zabytkowym jak i nowoczesnym. Głównymi składnikami używanymi do produkcji dachówek przez firmę Brass są: piasek, cement portlandzki, woda, pigmenty na bazie tlenków żelaza.

Wszystkie składniki gwarantują wysoką jakość produkowanych dachówek. Wszystkie dachówki Brass są objęte 30 letnią gwarancją, w tym również na mrozoodporność.

Historia firmy rozpoczyna się w 1884 roku, gdzie w Wertingen (Bawaria), ok. 30 kilometrów na północny zachód od Augsburga, Alois Berchtold zakłada najnowocześniejszą jak na owe czasy cegielnię. Już od samego początku zyskuje renomę producenta dachówek esówek o najwyższej jakości. CREATON to przesłanie obiecujące bogactwo idei i jakość. Wysoce zmotywowani pracownicy, technika, racjonalny stosunek do środowiska dowodzą, że firma ta uczyniła sporo, aby sprostać wymogom tej wielkiej marki, bedącej symbolem sztuki dekarskiej. W tym względzie dołożyła wszelkich starań, aby w przyszłości nie musieć ponownie udowadniać idei marki ani też wyróżniającej się jakości. Firmę Creaton wyróżnia 10 zalet: Znakomita markowa jakość, Obszerna oferta, Nowe pomysły na produkt, Wysoka ekonomiczność, Unikalna paleta kolorów, Zachwycający design, Najlepsze materiały, Duży komfort układania, Bezpieczeństwo dzięki produkcji high-tech, Przykładowe działania proekologiczne .