Firma Brass to największy producent i dostawca dachówek cementowych oraz akcesorii dachowych w Polsce. Na rynku polskim firma istnieje od 1993 roku. Firma posiada swoje magazyny w Poznaniu, Opolu, Pile, Rzeszowie, Gdańsku, Płońsku gdzie zainstalowana jest najnowocześniejsza linia do produkcji dachówek cementowych Europie. Wysoki poziom obsługi klienta zapewnia ponad 200 specjalistycznych firm handlowych.

Produkty firmy Brass SA najbardziej cenionym materiałem pokryciowym w kraju. Obejmują 6 modeli w 14 kolorach, oferując do wyboru 33 warianty aranżacji dachu. Dzięki najnowocześniejszym rozwiązaniom architektonicznym znajduje zastosowanie w budownictwie zabytkowym jak i nowoczesnym. Głównymi składnikami używanymi do produkcji dachówek przez firmę Brass są: piasek, cement portlandzki, woda, pigmenty na bazie tlenków żelaza.

Wszystkie składniki gwarantują wysoką jakość produkowanych dachówek. Wszystkie dachówki Brass są objęte 30 letnią gwarancją, w tym również na mrozoodporność.

Historia firmy rozpoczyna się w 1884 roku, gdzie w Wertingen (Bawaria), ok. 30 kilometrów na północny zachód od Augsburga, Alois Berchtold zakłada najnowocześniejszą jak na owe czasy cegielnię. Już od samego początku zyskuje renomę producenta dachówek esówek o najwyższej jakości. CREATON to przesłanie obiecujące bogactwo idei i jakość. Wysoce zmotywowani pracownicy, technika, racjonalny stosunek do środowiska dowodzą, że firma ta uczyniła sporo, aby sprostać wymogom tej wielkiej marki, bedącej symbolem sztuki dekarskiej. W tym względzie dołożyła wszelkich starań, aby w przyszłości nie musieć ponownie udowadniać idei marki ani też wyróżniającej się jakości. Firmę Creaton wyróżnia 10 zalet: Znakomita markowa jakość, Obszerna oferta, Nowe pomysły na produkt, Wysoka ekonomiczność, Unikalna paleta kolorów, Zachwycający design, Najlepsze materiały, Duży komfort układania, Bezpieczeństwo dzięki produkcji high-tech, Przykładowe działania proekologiczne .

Firma Koramic w połąceniu z firmą Wienerberger w Polsce rozpoczęła działalność w 1995 roku. Pierwsza inwestycja to całkowicie zmodernizowana cegielnia w Lęborku, w której rozpoczęto produkcję pustaków poryzowanych Porotherm.
Kolejne zakłady produkcyjne zostały uruchomione w Zielonce k/Warszawy, Honoratce k/Konina, Częstochowie, Lajsach oraz w Dobrem (największa i najbardziej nowoczesna wytwórnia pustaków ceramicznych w Europie). W kwietniu 2002 roku firma rozpoczęła również produkcję cegieł elewacyjnych Terca w Toruniu, najnowocześniejszej fabryce w Europie Środkowo-Wschodniej oraz w cegielni w Jankowej Żagańskiej. W sierpniu 2003 roku w Honoratce rozpoczął działalność zakład produkujący belki stopowe i nadprożowe Porotherm.

Rőben – rodzinne przedsiębiorstwo z 150 letnią tradycją. Dzisiaj istnieje 14 zakładów w Europie i Ameryce w których produkuje się ponad 1500 różnych produktów. Rőben Ceramika Budowlana Sp. z o.o. -największy producent cegieł klinkierowych i dachówek ceramicznych w Polsce zaczął działalność w 1994 roku. Siedziba firmy Rőben Ceramika Budowlana znajduje się w Środzie Śląskiej (30 km od Wrocławia). Aby uruchomić produkcję dachówek, firma wybudowała nową halę, w którą wbudowano nowoczesną linię technologiczną. Zdolności produkcyjne zakładu dachówczarni wynoszą 38 mln sztuk., co stanowi 50 % pokryć ceramicznych w kraju. Wyroby ze Środy Śląskiej od lat posiadają dobrą markę na rynku polskim i cieszą się dużym uznaniem wśród klientów. Cechują się bogatą stylistyką, naturalnością surowców, funkcjonalnością, a przede wszystkim wysoką jakością. Do produkcji dachówek ceramicznych i cegieł klinkierowych wykorzystywane są najszlachetniejsze pokłady gliny. Firma oferuje Państwu wysokiej jakości cegły i dachówki ceramiczne, wyjątkową ceramikę posadzkową do wnętrz i na tarasy, płytki klinkierowe do zakładów przemysłowych, cegły klinkierowe drogowe na podjazdy, ścieżki w ogrodach. W 2000 roku, jako nieliczna w branży, firma wdrożyła system norm ISO 9001 i ISO 14001.