Firma Dorken została założona w 1892 roku przez dwóch braci: chemika Carla Dorkena i kupca Ewalda Dorkena. Połączenie umiejętności obojga braci zaowocowało rozpoczęciem produkcji i sprzedaży farb i lakierów. Firma od początku swojego istnienia ma swoją siedzibę w Herdecke (zagłębie Ruhry), tam też w 1961 roku rozpoczęto produkcję folii dachowych, a w dziesięć lat później również i folii fundamentowych. W Polsce produkty firmy Dorken pojawiły się w sprzedaży na początku lat siedemdziesiątych w sieci sklepów Pewex, oraz Baltona. Od chwili pojawienia się na rynku produkty te stały się synonimem wysokiej jakości. W ofercie Firmy Dorken w Polsce szczególną pozycję ma segment folii budowlanych. Jest to system folii wstępnego krycia, folii paroizolacyjnych, oraz folie do ochrony ścian fundamentowych. System ten uzupełnia oferta niezbędnych akcesoriów, do montażu i naprawy folii. Dziś firma Dorken posiada bardzo duży udział w europejski, oraz polskim rynku folii dachowych i fundamentowych.Kolejnym krokiem firmy na polskim rynku będzie wypromowanie jednego z najnowszych produktu „inteligentnej” folii Delta Maxx.

W 1995 roku powstała firma IVT Polska sp. z o.o. należąca do grupy IVT i przejęła całość dotychczasowych działań na terytorium Polski. Od stycznia 1996 roku prowadzi sprzedaż produktów macierzystej firmy, jak również zapewnia szerokie doradztwo techniczne. Specyfika polskiego rynku, jak również szybki i sprawny system dystrybucji doprowadziły do uzupełnienia asortymentu produktami innych zagranicznych uznanych firm, jak również stworzeniem, specyficznych polskich produktów. W ten sposób IVT osiągnęło jako jedyni w Polsce kompletny, wyjątkowo szeroki asortyment, za pomocą którego można doskonale rozwiązać, nawet bardzo nietypowe problemy na dachu.
Dzięki sprawnej logistyce dostarcza klientom zamówiony towar w ciągu 24h w dowolne miejsce Polski. Wszystkie produkty są dopuszczone do stosowania w budownictwie, posiadają wymagane prawem aprobaty i certyfikaty, spełniają normy polskie i europejskie.

Folie dachowe firmy Brass SA najbardziej cenionym materiałem pokryciowym w kraju. Dzięki najnowocześniejszym rozwiązaniom technologicznym znajdują zastosowanie w budownictwie zabytkowym jak i nowoczesnym.Firma posiada w swojej ofercie klika rodzajów folii dachowych, które zabezpieczają dach przed kondensatem powstającym na wskutek dużych, dobowych wahań temperatury oraz przed wilgocią, która może dostawać się pod pokrycie z otoczenia. Folie firmy Braas cieszą się dużą popularnością co wynika z ich uniwersalności i niezawodności.